Drzazgi

Godzinny spektakl pt. "DRZAZGI" porusza niezwykle aktualny problem narkomanii wśród młodych ludzi. Bohater sztuki - Polak - przybywa do Paryża w poszukiwaniu lepszego życia. Z łatwością wchodzi w środowisko paryskich narkomanów. Jest muzykiem grającym na flecie w podziemiach metra, na placach i skwerach. Tam poznaje niewidomą dziewczynę, którą niechcący wciąga w owiat “prochów i strzykawek”. Dość nieoczekiwanie dochodzi do tragedii, która odmienia życie tych dwojga.

"Drzazgi" to opowieść o zdarzeniach, jakie mogły przydarzyć się wielu młodym, którzy odważnie, ale i lekkomyślnie brną w nieznany świat, nie zastanawiając się nad konsekwencjami swoich poczynań. To także studium psychologiczne bohatera, który zagubił się w tym świecie, nie wiedząc jak wybrnąć z piętrzących się nagle kłopotów. W opowieść wpleciony jest wątek sensacyjny, który wzbogaca akcję rozgrywającą się w autentycznych miejscach Paryża. Widz trzymany jest w napięciu aż do zaskakującego zakończenia.

Sztuka jest przestrogą dla młodych ludzi, którzy uciekają w inny, wyimaginowany świat, jest też naturalnym protestem przeciw narkomanii, która wchłania coraz szersze kręgi młodych ludzi. Granica wieku próbujących zażywać narkotyki obniża się. Mamy nadzieję, że temat jest interesujący a przedstawienie spodoba się i dorosłym, i młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i średnich.

© go2.com.pl